Što reći djeci o potresu?

Što reći djeci o potresu

U situaciji kada su svi uznemireni, djeca to osjećaju i vide. Djeca nas poznaju, prate i vide kako se osjećamo. Kako bismo smanjili stres kod djece, najvažnije im je dati informaciju primjerenu dobi. Ne treba iskrivljavati istinu, ali ni zamarati djecu nepotrebnim detaljima.

S obzirom na jučerašnje događaje, dobro je s djecom porazgovarati o tome što je potres, provjeriti koliko o potresima znaju i istražiti ono što bi djeca još voljela saznati. Svakako popričajte i o tome što u slučaju potresa treba činiti jer to djeci vraća osjećaj sigurnosti.

U svim izvanrednim situacijama, najvažnije je ostati miran i razmišljati racionalno. Na taj način djetetu poručujemo da izazovne situacije postoje i da se s njima treba suočavati na zdrav način.

Suzana Kovačić, profesor psihologije

Za one koji žele znati više:

Ako trebate psihološku pomoć ili podršku, obratite mi se na mail:

suzanakovacic910@gmail.com